Сопствениците на Манчестер Сити купуваат клуб во Јужна Америка

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Велшанецот Рајан Гигс, ’распали’ по Премиер – лигата, кога е во прашање квалитетот на фудбалерите и тимовите во ...
| | веќе видена | слични

Легендата на Манчестер Јунајтед Рајан Гигс вели дека од Премиер лигата имало само двајца играчи од светска класа сезонава во Лигата на шампиони. И дека ниту ...
| | веќе видена | слични

Ривалството меѓу Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити дополнително доби на тензија и квалитет откако тимот од „Итихад“ е предводен од арапските милијардери кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентативецот на Англија е во сопственост на Манчестер Сити, но веќе потврди дека не планира да се врати на "Итихат" за време на летниот преоден рок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопствениците на Манчестер Сити купуваат клуб во Јужна Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: