Подигнато обвинение против Берни Еклстоун

Германските обвинители подигнаа обвинение против првиот човек на Формула 1, Берни Еклстоун, поради наводно давање на поткуп. Како што се наведува, обвинението се однесува на исплата на 44 милиони долари на банкарот Герхард Грибковски, тогаш вработен во „Бајерн Ландесбанк“. Еклстоун изјавил дека му платил на Грибковски, за да избегне даночна истрага за продажбата на Формула 1 во 2006 година, но негира дека тоа бил поткуп. Инаку, Грибковски, во Минхен е осуден на затворска казна во траење од осум ипол години. „Разговарав со своите адвокати, го примија обвинението и сега го преведуваат на англиски. Ќе биде интересен случај, штета што се заврши на ваков начин. Доколку некој сака да ве тужи тоа може да го направи, а вам ви останува да се браните“, рекол Екслтон за „Фајненшел тајмс“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот сопруг на Тамара бил брутално претепан и ограбен по враќањето од медениот месец со богатата Тамара.32 годишниот Џеј застанал на бензинска и излегол од автомобилот, кога го пресретнале двајца. Еден од нив имал нож. Го фрлиле на земја и го претепале. Му го украле ролексот вреден 50 000 фунти и златна нараквица вредна 20 000. Еден од нападачите е идентификуван според мобилниот кој му испаднал во текот на нападот
| | веќе видена | слични

Новопечената брачна двојка, Тамара Еклстоун и Џеј Рутланд, веднаш по враќањето од нивниот меден месец доживеала шок. 32-годишниот Џеј во средата околу полноќ во Лондон се враќал од кај еден пријател. Застанал на бензинска пумпа и се упатил во тоалет, кога го пресретнале двајца напаѓачи. Еден од нив имал нож. Го фрлиле на земја и го претепале. Му го украле ролексот вреден 50 000 фунти и златна нараквица вредна 20 000 фунти. Еден од нападачите е идентификуван според мобилниот кој му испаднал во текот на нападот.
| | веќе видена | слични

Новопечената брачна двојка, Тамара Еклстоун и Џеј Рутланд, веднаш по враќањето од нивниот меден месец доживеа шок. Всушност, сопругот на Тамара Џеј го нападнале двајца мажи, кои го ограбиле и му нанеле сериозни повреди. Во средата околу полноќ во Лондон 32-годишниот Џеј се враќал дома од кај еден пријател, кога го пресретнале двајца напаѓачи. Всушност, Џеј со автомобилот застанал на бензинска пумпа па се упатил во тоалет. Тогаш бил пресретнат од две лица кои му се заканувале со нож. Го фрлиле на земја и го клоцале по лицето од што се здобил со модринки и гребнатинки. Беспомошниот Рутланд повикувал помош, па го пронашле вработените на бензинската пумпа. Сопругот на богатата наследничка Тамара останал без часовник од марката Ролекс кој вреди 50 илјади фунти и ​златна нараквица вредна 20 илјади фунти. За време на нападот на еден од напаѓачите му испаднал мобилниот телефон кој Џеј го предал на полицијата, а истата успеала да го пронајде и да го идентификува напаѓачот.
| | веќе видена | слични
2 копии

32 годишниот Џеј застанал на бензинска и излегол од автомобилот, кога го пресретнале двајца. Еден од нив имал нож. Го фрлиле на земја и го претепале. Му го украле ролексот вреден 50 000 фунти и златна нараквица вредна 20 000. Еден од нападачите е идентификуван според мобилниот кој му испаднал во текот на нападот.
| | веќе видена | слични

Пред само неколку дена Тамара Еклстоун и Џеј Рутлан се вратија од нивниот меден месец, а веќе доживеаа шок во нивното семејство.32-годишниот Џеј околу полноќ бил брутално претепан и ограбен во Лондон, пишува „Daily Mail“.Тој бил нападнат додека се враќал од домот на неговиот пријател.Џеј застанал на бензинска пумпа и решил да се измоча во грмушките во близина, кога бил нападнат.Двајца мажи го фатиле Џеј, а едниот од нив му се заканувал со нож.Мажите потоа го фрлиле на подот и почнале да го тепаат, па поради тоа Џеј на лицето и телото имал модринки и исекотини.Напаѓачите му украле златна нараквица и Ролекс часовник вредни 70.000 фунти.Во помош на немоќниот Рутланд пристигнале вработените на бензинската станица.Бензинската пумпа на која бил претепан ЏејЗа време на тепачката на еден од напаѓачите му испаднал мобилниот телефон, а истиот бил предаден на полицијата. Набрзо потоа тој бил уапсен.
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 72 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 259 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подигнато обвинение против Берни Еклстоун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: