Сопругот на Мира Стојчевска стана командир во Шумска полиција


Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи по врботувањата на блиски роднини на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска. По информацијата дека во ист ден во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не сум влијаел ниту сум вработил некого за да барам некој нешто да направи, изјави денеска министерот за земјоделство Љубчо Николовски во врска со ...
| | веќе видена | слични

Првото повлекување од работното место по најавата на премиерот Зоран Заев дојде од мајката на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. Костадинов денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски најави дека во текот на денот ќе се случат првите откази на роднините на функционери од ...
| | веќе видена | слични

Електрани на Македонија или скратено ЕЛЕМ е синоним за најпосакувана државна компанија за вработување. Во очите на јавноста е и синоним за непотизам. Од 18-те ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владимир Нелоски, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа истакна дека актуелната влада на СДСМ и Зоран ...
| | веќе видена | слични

Од државната комисија за спречување на корупција најавуваат дека на листата има 18 имиња чии вработувања ќе се „чешлаат“ и дали во тие случаи имало судир на ...
| | веќе видена | слични

Антикорупционерите на втората седница објавија имињата на 18 роднини на функционери и пратеници кои беа вработени во државните институции и претпријатија, а ...
| | веќе видена | слични

Ќе се истражуваат вработувањата и унапредувањата на роднините на пратеничката Мира Стојчевски, кој стана позната како Мира Дизел откако јавнсота дозна за ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија ќе ги проверува вработувањата на роднините на пратениците и другите функционери за кои изминатиов период имаше обвинувања за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прва конфронтација меѓу коалициските партнери СДСМ и ДУИ се амандманите кои партијата на Али Ахмети го предложи во однос на измените на изборниот законик, а ...
сите 454 | | | веќе видена

Торбата Луи Витон од видеото на Ла верита која во рацете на Боки 13 ги прошетала европските метрополи не завршила меѓу доказите на обвинителката Вилма ...
сите 461 | | | веќе видена

Еден од туристите кои го напуштиле островот во Нов Зеланд каде што се случи трагедија по ерупција на вулканот, бил Џеф Хопкинс кој раскажал дека никогаш нема ...
сите 6 | | | веќе видена

Венко Филипче е одговорен за уништување на инсулин со валиден рок. Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие ...
сите 117 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругот на Мира Стојчевска стана командир во Шумска полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: