Сопругата на Нетанјаху прифати спогодба со обвинителството

6 копии
5 копии

Сопругата на израелскиот премиер, Сара Нетанјаху потпишала договор со државните обвинители, за признавање на вината во случајот за илегална испорака на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелската влада го доби првиот министер кој јавно призна дека е хомосексуалец. Амир Охана, член на партијата на премиерот Бенјамин Нетанјаху, именуван е за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругата на Нетанјаху прифати спогодба со обвинителството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: