Соопштение од Основниот суд Скопје 2 во врска со филмот „Ругање со Христос“


3 копии

По однос на текстовите објавени во одредени медиуми дека судијата го прифатила барањето на директорот на фестивалот „Кине Нова“, како и дека судијата не донела ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Нема правна основа, судот да даде забрана за филмот „Ругање со Христос“. Предлогот за привремена забрана за емитување и официјално е повлечен. Министерството ...
| | веќе видена | слични

Основниот суд Скопје 2 одлучи да ја повлече привремената забрана за прикажување на филмот „Ругање со Христос“ на режисерот Јани Бојаџи. Барањето за повлекување ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Државниот правобранител го повлече предлогот со кој бараше Основниот суд Скопје 2 да ги забрани идните кино проекции на филмот на Јани Бојаџи, „Ругање со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филмот на Јани Бојаџи „Ругање со Христос” ќе може слободно да игра во кино, откако Државниот правобранител на Република Македонија Фехми Стафа денеска го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 162 | | | веќе видена

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 80 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 206 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 143 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов да внимава што зборува, му порачаа здравствените работници кои во моментов му се премногу бесни на скопскиот градоначалник. Во изјавите ...
сите 89 | | | веќе видена

И покрај помирувачкиот тон на францускиот претседател Емануел Макрон и ветувањата за поголема минимална плата за 100 евра и намалени даноци за пензионерите и ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соопштение од Основниот суд Скопје 2 во врска со филмот „Ругање со Христос“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: