Соопштение од Основниот суд Скопје 2 во врска со филмот „Ругање со Христос“

По однос на текстовите објавени во одредени медиуми дека судијата го прифатила барањето на директорот на фестивалот „Кине Нова“, како и дека судијата не донела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Режисерот на филмот „Ругање со Христос", Јани Бојаџи во интервју за Магазин.мк отворено вели дека му била понудена светла иднина доколку се извини и го промени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Ти благодарам. Го гледав филмот вечерва. Повеќе го разбрав како медијација врз наследството на културата на насилство, отколку било што друго и пред се како ...
| | веќе видена | слични

Кон филмот „Ругање со Христос“ (Македонија, 2018, 152 мин.) дебитантско долгометражно остварување на Јани Бојаџи. Најновото филмско остварување во македонска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 694 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соопштение од Основниот суд Скопје 2 во врска со филмот „Ругање со Христос“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: