Патот Пршовце – Јегуновце утре и задутре ќе биде затворен за сообраќај

2 копии

Поради асфалтирање на делницата Пршовце – Јегуновце, истата ќе биде затворена за сообраќај утре и задутре, информираат попладнево од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму воедно соопштуваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините. извор: Makfax
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани - Македонска Каменица - Делчево, Виница - Берово, Гостивар - Стража, Маврово – Дебар - Струга, Демир Капија - Удово, Катланово - Велес, Крушево - Демир Хисар и Ресен - Буково.
| | веќе видена | слични
3 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози и е со зголемен интензитет, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).Оттаму информираат дека регионалниот пат Р-2332 (Трпејца-Царина) низ националниот парк Галичица, од 30. месецов е оспособен за сообраќај за сите видови моторни возила со вкупна тежина до 3,5 тони.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.извор: Makfax
| | веќе видена | слични
3 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од 24.04.2018 година од 11:00 часот, автопатот Демир Капија – Смоквица е целосно оспособен за одвивање на сообраќај. За користиње на истиот (во правец Скопје - Гевгелија) на клучката пред Демир Капија потребно е да се исклучи за Скопје, да се спушти под надвозникот и да се продолжи само право следејќи ја таблата Гевгелија. Регионалниот пат Р-2332 (Трпејца- Царина) низ национален парк Галичица, од 30.04.2018, е оспособен за сообраќај за сите видови моторни возила со вкупна тежина до 3.5 тони. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани - Македонска Каменица - Делчево, Виница - Берово, Гостивар - Стража, Маврово – Дебар - Струга, Демир Капија - Удово, Катланово - Велес, Крушево - Демир Хисар и Ресен - Буково. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. ...
| | веќе видена | слични

Од Авто мото сојуз на Македонија информираат дека регионалниот пат Р-2332 (Трпејца- Царина) низ национален парк Галичица, од вчера, 30-ти април, е оспособен за сообраќај за сите видови моторни возила со вкупна тежина до 3.5 тони. Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози и со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини.Како што соопшти АМСМ, регионалниот пат Трпејца – Царина низ национален парк Галичица, од денеска е оспособен за сообраќај за сите видови моторни возила со вкупна тежина до 3.5 тони.Од АМСМ информираат дека од 24 април автопатот Демир Капија – Смоквица е целосно оспособен за одвивање на сообраќај. За негово користиње во правец Скопје – Гевгелија, на клучката пред Демир Капија потребно е да се исклучи за Скопје, да се спушти под надвозникот и да се продолжи само право следејќи ја таблата Гевгелија.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.На ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Регионалниот пат Трпејца – Царина низ национален парк Галичица од денеска се отвара за сообраќај за сите видови моторни возила со вкупна тежина до 3.5 тони, соопшти ЈП „Македонија пат“
| | веќе видена | слични
5 копии

АМСМ ги известува возачите дека ќе се врши асфалтирање на објектот и рехабилитација на државен пат 2234, делница Пршовце – Јегуновце, поради што денеска ќе има прекин на сообраќајот. Поради оштетување на мостот на автопатот А-1 Градско – Неготино кај Стоби на река Црна, десната лента се затвора за сообраќај, a сообраќајот ќе се одвива по левата коловозна лента. Поставена e соодветна сигнализација. На патниот правец Р 1308 Макази – г.п. Маркова Нога поради свлечиште кај м.в. Долги Рид сообраќајот се одвива по една коловозна лента во должина од 150 метри. На самото место поставена е соодветна сообраќајна сигнализација. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините. Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, информираат во утринското соопштение од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму соопштуваат дека поради асфалтирање на делницата Пршовце – Јегуновце од државниот пат 2234, денеска ќе има прекин на сообраќајот согласно одобрениот времен режим на сообраќај. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.
| | веќе видена | слични
3 копии

Територијата на нашата држава и понатаму ќе биде под влијание на многу топлата воздушна маса која продира од северните предели на Африка. Токму поради ова времето денес (петок) ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец кој претпладнево на север ќе засилува по интензитет, објави „Метеомакс“. Во попладневните часови особено на планинските места но и на оние населени места кои се во близина на планините локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот а не се исклучува можноста и за редок град и електрични празнења. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 30 степени додека на југоисток температурите на воздухот можно е да се искачат до околу 32 степени.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 407 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја поздравува одлуката на пратеникот Павле Богоевски да поднесе оставка на функцијата и смета дека е храбра и во функција на понесување ...
сите 294 | | | веќе видена

Брифингот во Белата куќа ќе се одржи денеска, соопштија официјални претставници Пентагон ќе ја брифира Белата куќа за можноста да бидат испратени илјадници ...
сите 174 | | | веќе видена

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, во попладневните часови променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ...
сите 197 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон го обвинил Стив Бенон, блискиот соработник и поранешен главен стратег на Доналд Трам, претседателот на САД, дека заедно ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патот Пршовце – Јегуновце утре и задутре ќе биде затворен за сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: