Сообраќајот по влажни коловози, снег на повисоките места

7 копии
2 копии
4 копии
3 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, информираат во утринското соопштение на Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Од таму ...
| | веќе видена | слични
6 копии
31 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради магла 80 – 100 м има на П.Шапка. Интензитетот на сообраќај ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот по влажни коловози, снег на повисоките места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: