Ексклузивно: Во октомври нов албум и концерт посветени на Тоше Проески


Како што дознава музичкиот портал Музика24, албумот со необјавени песни од Тоше Проески, “Secret place”, ќе се промовира на 13-ти октомври. Албумот е изработен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајот на регионалниот пат Кривогаштани-Крушево е во прекин поради меѓународен натпревар „Фис ролерски куп Тоше Проески“. АМСМ соопшти дека прекинот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сестрата на нашиот Тоше Проески на својот Фејсбук профил постојано објавува емотивни статуси поврзани за прерано починатиот пејач. Оовој пат таа сподели ...
| | веќе видена | слични

Oвој спортски хепениг “Фис ролер ски куп Тоше Проески“, односно името што тој го носи, претставува една наша скромна, заедничка, контрибуција кон споменот на ...
| | веќе видена | слични

Чест и задоволство што еве, и годинава, ја имам можноста да присуствувам овде во прекрасното Крушево, и да бидам дел од една манифестација која што со право ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 13 октомври балкански и македонски ѕвезди ќе пеат на концертот во чест на поп-ѕвездата, во арената „Борис Трајковски“ во Скопје и ќе биде промовиран албум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 250 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 355 | | | веќе видена

Контролата на оружјето ќе биде една од главните теми на агендата на планираната средба на претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп, што ќе ...
сите 94 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ексклузивно: Во октомври нов албум и концерт посветени на Тоше Проески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: