Седумка му донесе над 365.000 евра на среќен лото играч во Чаир

Седумка му донесе над 365.000 евра на среќен лото играч во Чаир Лотарија на Македонија соопшти дека среќен играч од Чаир е добитник на седумка вредна над 365.000 евра, односно над 22 милиони денари . Добитното личве било уплатено на продажното место Алберто А во скопски Чаир. Добитникот уплатил шест омбинации по 15 денари со вкупна уплата 90 денари. Сите комбинации што се уплатени се со различни бројки. Токму првата комбинација била среќната со добитните броеви, додека во останатите комбинации нема ниту една друга добивка. Лотарија се уште не го објавува идентитетот на добитникот или добитничката. Ова е рекордна вредност што е добиена од најпосакуваната премија.
| | веќе видена | слични

Денеска околу пладне се случи сообраќајка во скопската населба Чаир во која учествуваа два автомобила од марката Ауди со скопски регистаркси таблички.Причинета е помала материјална штета, а нема повреди. Полицијата е излезена на самото место и во овие моменти врши увид.Во истото тоа време на улица Борис Трајковски се случи поголема сообраќајка помеѓу камион и автомобил, според очевидци двајцата возачи не се повредени.Инаку, во рамки на сообраќајно воспитните акции денеска Отсекот за превенција при Единицата за безбедност на патниот сообраќај ќе реализира едукативни работилници во ОУ „Никола Вапцаров“ кое се наоѓа на територијата на општина Чаир.
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 143 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 258 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седумка му донесе над 365.000 евра на среќен лото играч во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: