Едногодишно дете повредено во директен судир на патот Охрид – Кичево

4 копии

Во текот на вчерашниот ден, рано утрото на магистралниот пат Охрид – Кичево се случила сообраќајна незгода меѓу автомобили „цитроен ксантија“ и „фолксваген“ со ...
| | веќе видена | слични

Страшна сообраќајка го потресе денеска регионот кога во Шимановац се судрија два камиони и автомобил, при што повредени се две женски лица, од кои едното на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шестчлено семејство од Шведска доживеа сообраќајка на патот Охрид-Кичево, еве детали На магистралниот пат Охрид-Кичево, на крстосницата за с.Ново Село-с.Црвена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Охрид, 9. август 2018 (ИНПРЕС) – Вчера, околу 08:20 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, на крстосницата за селата Ново Село и Црвена Вода се случи ...
| | веќе видена | слични

На магистралниот пат Охрид–Кичево, на крстосницата за селата Ново Село и Црвена Вода вчера околу 8.20 часот се случила сообраќајна несреќа во која меѓу ...
| | веќе видена | слични

Пред малку на патот Охрид Кичево во близината на селото Оровник се случи сообраќајна несреќа. Од засега непознати причини во десет часот утрово се судриле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во 20,10 часот, на регионален пат Куманово – Скопје, кај село Никуштак, помеѓу ...
сите 212 | | | веќе видена

Не сум ги чул разговорите за да можам да ви одговорам дали размислувам за оставка. Тоа се само телефонски разговори кои засега не докажуваат ништо. Судската ...
сите 54 | | | веќе видена

6.000 вработувања се извршени спротивно на законот, на државен товар. На ова претходеше бришење на критериумите за административните службеници, а постапките ...
сите 69 | | | веќе видена

Скопјанец заработи кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет наркотички дроги и психотропни супстанции. Полицијата денеска соопшти дека ...
сите 130 | | | веќе видена

Италијанските служби ја завршија спасувачката операција за исчезнатите под урнатините на надвозникот „Моранди“ во Џенова. Со тоа е потврдено дека во несреќата ...
сите 70 | | | веќе видена

Врвните членови на македонската културна сцена и членови на Сојузот на музички уметници на Македонија синоќа во рамките на фестивалот „Охридско лето“ одржаа ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едногодишно дете повредено во директен судир на патот Охрид – Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: