ОСЛОБОДЕН ОД КАЗНА: Скопјанецот што направи сообраќајка во која загина ќерка му нема да оди во затвор

Сообраќајната несреќа се случи на 20 декември минатата година кога автомобилот марка „ситроен“, кој го управувал Михајловски, излета од автопатот Велес-Скопје, кај мостот близу Езерото Младост. Обвинителството нема да го гони скопјанецот Петре Михајловски (56) кој лани на автопатот кај Велес направи сообраќајна несреќа во која загина неговата ќерка. Основното јавно обвинителство - Велес оформи предмет против Михајловски и донесе решение согласно кое нема да не се презема кривично гонење против него бидејќи се работи за татко на покојната и кого последиците од кривичното дело многу тешко го погодиле и со самото тоа судот може да го ослободи од казна. ВО СООБРАЌАЈКАТА ЗАГИНАЛА МАЈКА Ѝ: Скопјанка е прогласена за виновна, но нема да оди во затвор „Со оглед на конкретните околности во случајот, оценето е дека самата пресуда без кривична санкција не е потребна“, велат од велешкото обвинителство. Сообраќајната несреќа се случи на 20 декември минатата година кога автомобилот марка „ситроен“, кој го управувал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Педесет годишната Лидија Ј. е жената која го загуби животот во сообраќајната несреќа која вчера попладне се случила на автопатот Александар Македонски кај Ржаничино во близина на Окта бензиската. Според полициските информации несреќата се случила кога З.Ј. (55) управувајќи со мотор Хонда, изгубил контрола и со моторот паднал на коловозот. Лидија која била сопатник починала на лице место од здобиените тешки повреди. З.Ј. во неконтактибилна состојба и со тешки повреди е пренесен во Ургентниот центар каде е задржан на понатамошно лекување.
| | веќе видена | слични

Несреќата се случи вчера попладне, кога мотор излета од коловозот. Причините за несреќата сè уште се непознати Педесетгодишна скопјанка загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера попладне кај селото 'Ржаничино. Според информациите на МВР, вчера во 16.30 часот на автопат „Александар Македонски“, во атар на село 'Ржаничино, Скопско, се случила сообраќајна незгода во која мотоцикл „хонда 1500 СЕВ“ со скопски регистарски ознаки, управуван од З.Ј. (55) од Скопје, излетал на коловозот. Од незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката на мотоциклот Л.Ј.
| | веќе видена | слични
4 копии

Жена загина во сообраќајка што се случила попладнево околу 16.50 часот на магистралниот пат Велес - Скопје од клучка Катланово кон клучка Петровец на 200 метри после бензинската пумпа Окта. Според неофицијални информации од Министерството за внатрешни работи, сообраќајката се случила кога мотор со скопски регистерски таблици излетал од патот. Со моторот се превезувало едно машко и едно женско лице. Женското лице од здобиените повреди починало, а машкото лице било пренесено во Ургентниот центар во Скопје. Идентитетот на лицата се уште не е утврден
| | веќе видена | слични

Жена загинала во тешката сообраќајна несреќа што се случила попладнево на магистралниот пат Велес – Скопје, кај клучката Катланово, на 200 метри после бензинската пумпа Окта.Сообраќајката се случила кога мотор со скопски регистерски таблички излетал од патот. И возачот на моторот бил повреден и пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.
| | веќе видена | слични
2 копии

21-годишното момче синоќа загина на мотор во сообраќајна несреќа во Сремска Митровица. Несреќата се случила синоќа во 4 часот, а во неа учествувале патнички автомобил од марката „форд“ и моторцикл „јамаха“, соопштуваат од МВР. Увид на лице место извршил надлежниот тужеител, во присуство на полицијата, а истргата е во тек.
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што попладнево објави , кај Катлоново се случила страотна сообраќајка со мотоцикл, во која загина девојка чиј идентитет засега не се соопштува. Неофицијално во страотната сообраќајка едно лице е тешко повредено и итно е пренесено во Ургентен центар во Скопје. Несреќата се случила кај Катланово, во близина на влезот кон Петровец, кога мотор излетал од автопатот. Loading...
| | веќе видена | слични

21-годишното момче синоќа загина на мотор во сообраќајна несреќа во Сремска Митровица. 21-годишното момче синоќа загина на мотор во сообраќајна несреќа во Сремска Митровица.Несреќата се случила синоќа во 4 часот, а во неа учествувале патнички автомобил од марката „форд“ и моторцикл „јамаха“, соопштуваат од МВР.Увид на лице место извршил надлежниот тужеител, во присуство на полицијата, а истргата е во тек.
| | веќе видена | слични

Сообраќајната незгода се случи на 29 март лани околу 10 часот. Во неа загина возачот на такси С.А.(45) од Велес, кој удри во камион „мерцедес“ со велешки регистарски ознаки, управуван од С.А. (24) од селото Бузалково Возачот на камионот не е виновен за сообраќајката што се случи лани во март во Велес и во која загина такси-возач. Велешкото Јавно обвинителство, разгледувајќи ги сите материјали за оваа сообраќајна несреќа, донело одлука да нема кривична постапка. Сообраќајката се случи пред бензинската „Црна Река“ на крстосницата од ул. „АСНОМ“ и ул. „Андон Шурков“. „По извршена обдукција на телото на починатиот, вештачење на трагите подигнати при вршењето на увидот и сообраќајно вештачење, констатирано е дека вината за настанатата сообраќајна незгода е на страната на починатиот, поради што предметот е завршен со одлука дека нема да се води кривична постапка“, велат од ОЈО Велес. Сообраќајната незгода се случи на 29 март лани околу 10 часот. Во неа загина возачот на такси С.А.(45) од Велес, кој удри во камион ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
сите 523 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 355 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 361 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 160 | | | веќе видена

Од нив половина милион се во Велика Британија и 2,5 милиони во САД. Повеќе од 21 милион деца годишно не примаат таква вакцина, додава УНИЦЕФ. Во првите три ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОСЛОБОДЕН ОД КАЗНА: Скопјанецот што направи сообраќајка во која загина ќерка му нема да оди во затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: