Самсунг во рамки на ИФА 2018 претставува “Real 8К” резолуција и “8К AI” зголемување на резолуцијата за “QLED 8K”


4 копии

Компанијата Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co., Ltd ) денес во рамки на прес-конференцијата која ја одржа на ИФА 2018 во Берлин го претстави новиот ...
| | веќе видена | слични

Револуционерната иновација на „Самсунг електроникс“ со QLED телевизорот кој има 8К резолуција и прикажува совршена слика и тон, до крајот на годинава ќе биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самсунг во рамки на ИФА 2018 претставува “Real 8К” резолуција и “8К AI” зголемување на резолуцијата за “QLED 8K”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: