Соња од Тетово е сопруга на славниот Емилио Естевез – во САД растура со своето брендирано вино

Соња Магдевски од Тетово од 2006 година е сопруга на славниот холивудски актер и режисер Емилио Естевез, кој е брат на Чарли Шин, а син на славниот Мартин Шин. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тетовчанката Соња Магдевски е сопруга на Емилио Естевез, брат на контроверзниот актер Чарли Шин. Таа веќе со години е дел од популарното американско актерско ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 260 | | | веќе видена

,,Несреќата е искушение што го погодува човечкиот дух, особено она што им се случи на нашите браќа во Гостивар, каде што трагичната автобуска несреќа ги зеде ...
сите 272 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Луиза Унгерер тврди дека била во тајна врска со трагично загинатиот фудбалер Емилијано Сала. Луиза тврди дека се запознала додека и двајцата играле во Франција ...
сите 79 | | | веќе видена

Српската Влада денеска им препорача на сите единици на локалната самоуправа распустот во основните и средните училишта да го продолжат до следната недела.На ...
сите 177 | | | веќе видена

Пет лица се сместени на Одделот за интензивна нега во ГОБ „8 Септември“, од кои двајца се во критична состојба, по синоќешната автобуска сообаќајна несреќа што ...
сите 271 | | | веќе видена

Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Христијан Мицкоски придружуван од Меѓународниот секретар д-р Тимчо Муцунски, ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соња од Тетово е сопруга на славниот Емилио Естевез – во САД растура со своето брендирано вино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: