Оризовите галети се враќаат на „бис“

3 копии
2 копии

Научниците со систематски преглед на 70 рандомизирани истражувања ги проучувале податоците за повеќе од 20 илјади жени и откриле дека омега-3 масните киселини, ...
| | веќе видена | слични

Не постојат многу луѓе што не обожаваат кисели краставички, па затоа тие редовно се наоѓаат на нашето мени. Киселите краставички содржат голема количина на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако само малку ги промениме своите секојдневни навики и вложиме малку труд, ќе се храниме здраво без оглед на брзиот современ живот и стресното секојдневие, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1093 | | | веќе видена

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 379 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оризовите галети се враќаат на „бис“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: