Прогноза за времето денеска

10 копии
5 копии
11 копии

Утре ќе преовладува променливо облачно време со локална појава на пороен дожд и грмежи. Поизразена нестабилност ќе има за време на државниот празник Илинден ...
| | веќе видена | слични

 Од УХМР најавуваат  дека ваквото нестабилно време со местимични поројни врнежи ќе се задржи до крајот на неделава, а од викендот веќе почнува стабилизација на ...
| | веќе видена | слични

Започна најавеното невреме во Скопје. Обилни врнежи од дожд и грмежи се забележани попладнево. До петок ќе се задржи променливо облачно, на места, а особено на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под влијание на моќниот Флоријан во четврток и во петок времето во државава ќе биде променливо и нестабилно на многу места со пороен дожд, грмежи и засилен ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи, претежно во планинските региони. Ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За два месеца Британија треба да излезе од ЕУ , а земјата е во најдлабоката криза по Втората светска војна. Откако минатата недела со 432 гласа За и 202 против ...
сите 380 | | | веќе видена

Балканската дива од неодамна објави фотографија со својот сопруг Душко Тошиќ со престој во Кина, каде го прославувија 34. годишниот роденден на фудбалерот. ...
сите 223 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Од предметите што демонстрантите во неделата ги фрлаа кон полицијата и полициските кордони во неколку делови околу грчкиот Парламент, наполнети се 86 вреќи ...
сите 136 | | | веќе видена

Ве информираме дека согласно податоците од ДАМСКВ на ден 21.01.2019, среднодневните концентрации на РМ10 се под дефинираниот праг на алармирање од 188 g/m3, ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со помошник на генералниот ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогноза за времето денеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: