Времето денеска: Сончево со температура до 30 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а на повисоките места и на планините умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 7 до 16, а дневната од 24 до 30 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 28 степени.
| | веќе видена | слични
37 копии

Утринската температура во земјава ќе биде во интервал од 11 до 19, а дневната од 30 до 36 степени. Во Скопје ке биде сончево со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе достигне до 35 степена. И утре ќе се задржи претежно сончево и доста топло. Во недела попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во недела преку ноќта и во понеделник, особено во западните и северните делови. Дневната температура ќе опадне за 7 до 10 степени во споредба со денешната.
| | веќе видена | слични
3 копии

Сончево и многу топло со слаб претежно источен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 Целзиусови степени, додека дневната ќе биде во интервал од 27 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура од 17 и дневна до 34 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.
| | веќе видена | слични
19 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од источен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со температура до 34 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Петок во Македонија ќе ни донесе уште еден сончев и многу топол ден. Според очекуваните максимални температури ќе биде најтоплиот ден во оваа седмица. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури од 11 до 21 степен, додека пак максималните дневни ќе достигнат до 28 односно до 38 степени. УВ индексот ќе има вредност 6. СКОПЈЕ - Во Скопје во петок ќе биде сончево и многу топло. Слаб северозападен ветер. Утринската температура од 18 степени, а максималната дневна ќе достигне до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 6. МАКЕДОНИЈА 5 ДЕНА - И во Македонија во сабота ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло но максималните температури ќе опаднат и ќе се движат од 26 до 36 степени. Во недела претпладне умерено облачно со сончеви периоди, попладне и навечер нестабилно со врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне до 24 односно до 34 степени. Осетен пад на температурите и нови врнежи од не очекуваат во понеделник. ...
| | веќе видена | слични

Петок ќе биде најтоплиот ден оваа недела. Максималните вредности на температурата нaсекаде по низините, но и на повисоките места на истокот од земјава, ќе бидат над 30°С. Во повардарскиот регион се очекува температура околу 35°С, околу 32°С во југозападниот регион, а во источниот регион од 32°С до 34°С. За време на викендот ќе започне постепен пад на температурата, но сепак ќе се задржи релативно топло време. Температурата во сабота ќе има вредности околу 33°С во повардарскиот крај, до 31°С во котлините во источниот регион и околу 29°С во југозападниот регион. Недела во споредба со сабота ќе биде посвежа за околу 2°С. Сабота ќе биде сончева, додека во недела очекуваме постепено наоблачување, прво во западните, а потоа и во источните делови од земјата. Попладне локални врнежи ќе има во западниот регион, но во ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошират на целата територија од земјава. Локално врнежите ќе бидат проследени со грмежи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во сабота ќе се задржи претежно сончево и доста топло време. Во недела попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во недела преку ноќта и во понеделник, особено во западните и северните делови. Дневната температура ќе опадне за 7 до 10 степени во споредба со утрешната.. Утре ќе биде сончево и доста топло со слаб ветер претежно од северен и североисточен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервал од 11 до 19, а дневната од 30 до 36 степени. УВ=6. Во Скопје ќе преовладува сончево со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе достигне до 35 степена. Во сабота ќе се задржи претежно сончево и доста топло време. Во недела попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во недела преку ноќта и во понеделник, особено во западните и северните делови. Дневната температура ќе опадне за 7 до 10 степени во споредба со утрешната..
| | веќе видена | слични

Петок ќе биде најтоплиот ден оваа недела. Денот ќе биде сончев, ветер ќе дува само повремено и слабо, прогнозира Метеопро. Максималните вредности на температурата нaсекаде по низините, но и на повисоките места на истокот од земјава, ќе бидат над 30. Во повардарскиот регион се очекува температура околу 35, околу 32 во југозападниот регион, а во источниот регион од 32 до 34 целзиусови степени . Во Скопје ќе биде сончево со температура од минимални 16 до максимални 35 целзиусови степени .
| | веќе видена | слични

Летото сеуште не се предава, продолжуваат високите температури. Во Македонија сончево и потопло.Mаксималните дневни температури ќе достигнат до 27 односно до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 6. Во Скопје во четврток сончево и многу топло. Mаксималната дневна ќе достигне до 35 степени. УВ индекс 6. Во петок сончево и топло. Максималните дневни температури ќе се движат од 28 до 38 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во деновите на викендот полека температурата ќе опаѓа, а веќе од недела попладне со зголемена облачност ќе имаме и врнежи од дожд и појава на нестабилност со ретки грмежи претежно на југот од земјата Времето во Македонија ќе биде сончево и доста топло со мала облачност во планинските региони и со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 29 до 35 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и доста топла со мала облачност и со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 33 степени. До крајот на работната недела нашето подрачје ќе биде под влијание на топла воздушна маса поради која ќе имаме доста топло време за овој дел од годината. Во деновите на викендот полека температурата ќе опаѓа, а веќе од недела попладне со зголемена облачност ќе имаме и врнежи од дожд и појава на нестабилност со ретки грмежи претежно на југот од земјата. Повремени врнежи ќе има и во ноќта кон понеделник и во текот на денот. УВ-индексот до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 142 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 125 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 66 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето денеска: Сончево со температура до 30 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: