Циклон со многу дожд и снег - потоа голема промена

3 копии

Променливо облачно време во Македонија со повремени локални врнежи од дожд, на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Променливо облачно време во Македонија со повремени локални врнежи од дожд, на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието.Утринската температура ќе се движи од нула до шест степени, а дневната температура од три до 16 степени.Во Скопје ќе биде променливо облачно, со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе достигне до четири степени, а дневната температура до 12 степени.Од четврток ќе има позначителен пораст на дневната температура, што ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка.
| | веќе видена | слични
18 копии
3 копии

Денеска ќе се задржи претежно сончево и потопло. Во четврток се уште ќе биде топло, а попладне ќе има зголемување на облачноста со локален дожд и ретки грмежи. ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Ако планирате нешто во природа за велигденските празници, најдобро е тоа да го направите во недела или понеделник, бидејќи со стартот на продолжениот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под ...
сите 155 | | | веќе видена

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 155 | | | веќе видена

Француските власти го истражуваат случајот околу постарата жена, учесник на протестот на „Жолтите елеци“ која заработи повреди во налетот на полициските сили ...
сите 87 | | | веќе видена

Белград е еден од гарантите на Дејтонскиот договор врз основа на која функционира Република Српска, и нема дозволи постоењето на оваа структура да биде ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Циклон со многу дожд и снег - потоа голема промена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: