Времето денеска: Променливо облачно со повремен дожд

18 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток.Ќе дува умерен југоисточен ветер, а температурата ...
| | веќе видена | слични
32 копии

Во текот на наредната седмица времето во Охрид ќе биде сончево и топло. Дневната температура ќе биде од 20 до 23 степени, а минималната од 9 до 12 степени. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Продолжува периодот на стабилно и топло време со пораст на дневните температури. Времето денеска ќе биде сончево со температура во интервалот од 21 до 28 ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Времето во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 539 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се ...
сите 154 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 71 | | | веќе видена

По повеќемесечно натегање пратениците од власта и од опозицијата успеаја да постигнат компромис и по скратена постапка го донесоа новиот антикорупциски закон, ...
сите 111 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат порно филм кој секој момент може да се појави во јавност. Пејачката и нејзиниот љубовник се снимале за време на секс во ...
сите 170 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето денеска: Променливо облачно со повремен дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: