Сонче во со умерена облачност – попладне пороен дожд

Скопје – Сончево со умерена облачност. Попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола ќе се движи меѓу 10 °C и 24 °C, во Скопје меѓу 14 °C и 31 °C.
| | веќе видена | слични

Во текот на денот не очекува сончево време со умерена облачност. Минималната температура ќе се движи од 11 до 18 степени. Дневната максималната температура ќе се движи од 25 до 34 степени. Во Скопје сончево со умерена облачност и максимална температура до 30 степени, Охрид 27 и Гевгелија 34.
| | веќе видена | слични
8 копии

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд и појава на грмежи во источните и северните подрачја, информираа од УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен и севрозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 Целзиусови степени, а дневната од 23 до 32 степени. Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе биде до 16, а дневната до 28 степени Целзиусови. ИМ/ВЃ
| | веќе видена | слични

Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен и севрозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 20, а дневната од 23 до 32 степени Целзиусови. Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд претпладне. Ќе дува слаб доумерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе биде до 16, а дневната до 28 степени Целзиусови.
| | веќе видена | слични

Метеоролозите за денеска најавуваат променливо облачно време со локален дожд и грмежи, посебно во источните и северните предели. Дневната температура ќе се движи од 23 до 32 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично, променливо време, со услови за дожд во претпладневните часови. Повеќе содржини од денеска - ТУКА Не лекториран текст.
| | веќе видена | слични

Во текот на денешниот ден се очекува умерено облачно време со услови за локален дожд и ретка појава на грмежи. Минималната температура ќе се движи од 14 до 18 степени, додека максималните ќе се движат од 19 до 31 степен. Во Скопје температура до 29 степени, Охрид 26 и Гевгелија 31.
| | веќе видена | слични

Силно невреме синоќа го погоди штипскиот регион. Градот кој паѓал половина час со големина на орев најмногу штета направил во населбата Горни Балван. Уништени се голем дел од лозовите насади, пиперките и доматите. - Сî е уништено, домати, пиперки. Сî беше побелено, вели еден земјоделец - Штетите се некаде околу 80 – 100 %, вели друг земјоделец. Од управата за хидрометеоролошки работи велат дека променливото време проследено со локален дожд и град е резултат на влажниот и студен воздушен бран од северна Европа. Слично време ќе се задржи и утре, во среда и четврток ќе биде сончево, а температурите ќе се движат од 30 до 37 степени. Маја Којдоска од УХМР изјави: - Во сабота ќе биде променливо со локален дожд и грмежи. Од 3 – ти, односно 4 –ти ќе има стабилизација на времето и ќе биде потопло. Според климатолошкото биро при управата за хидрометеоролошки работи, за остатокот од август се прогнозира топло и влажно време Просечните температури vo ovoj mesec ќе бидат повисоки за 1 до два степени, а се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Метеоролозите за денеска најавуваат променливо време. Претпладне мирно и сончево, но попладне се најавува наоблачување и локални врнежи од дожд и грмежи. Температурите ќе се движат од 25 до 33 степени. Повеќе содржини од денеска - ТУКА Не лекториран текст.
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето денеска претпладне сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени во Македонија, во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 359 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 317 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 241 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 228 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сонче во со умерена облачност – попладне пороен дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: