Топло, температури до 36 степени

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, попладне само во крајните северни планински делови ќе има краткотрајна нестабилност. Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, попладне само во крајните северни планински делови ќе има краткотрајна нестабилност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 36 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје, сончево и топло попладне со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 34 степени. За време на викендот во попладневните часови во западните делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува умерен, а во сабота повремено засилен ветер од северен правец. Дневните температури ќе бидат во благо опаѓање.
| | веќе видена | слични
10 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево и значително потопло со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 25 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 9. Во Скопје ќе биде сончево и значително потопло со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе достигне до 34 степени. Утре кон крајот на денот има услови за локална појава на пороен дожд и грмежи. Од понеделник следува период на нестабилно време со пороен дожд и грмежи, а локално се очекуваат и поинтензивни процеси. Дневната температура повторно ќе биде малку под просекот за овој период од годината.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сончево и значително потопло со слаб до умерен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал 25 до 36 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени. УВ индексот ќе изнесува 9. Во недела кон крајот на денот има услови за локална појава на пороен дожд и грмежи. Од понеделник следува период на нестабилно време со пороен дожд и грмежи, а локално се очекуваат и поинтензивни процеси. Дневната температура повторно ќе биде малку под просекот за овој период од годината.
| | веќе видена | слични

В сабота времето ќе биде сончево и значително потопло, а од недела кон крајот на денот и во наредните денови повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално се очекуваат и поинтензивни процеси.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево и значително потопло со слаб до умерен северозападен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. Дневната температура ќе се движи од 25 до 36 степени. Во деновите од викендот ќе преовладува сончево и значително потопло време. Во недела кон крајот на денот има услови за локална појава на пороен дожд и грмежи. Од понеделник следува период на нестабилно време со пороен дожд и грмежи, а локално се очекуваат и поинтензивни процеси. Дневната температура повторно ќе биде малку под просекот за овој период од годината.
| | веќе видена | слични
14 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и умерен североападен ветер. Во планинските подрачја е можен слаб локален дожд. УВ индексот ќе изнесува 7. Температурата ќе се движи од 22 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и умерен североападен ветер. Температурата ќе достигне до 30 степени. Во поголемиот дел од земјава ќе преовладува стабилно и суво време со умерен северен ветер, а во крајните западни и североисточни делови ќе има услови за слаб краткотраен дожд. В сабота времето ќе биде сончево и значително потопло, а од недела кон крајот на денот и во наредните денови повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално се очекуваат и поинтензивни процеси.
| | веќе видена | слични

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и умерен североападен ветер. Температурата ќе достигне до 30 степени. Во поголемиот дел од земјава ќе преовладува стабилно и суво време со умерен северен ветер, а во крајните западни и североисточни делови ќе има услови за слаб краткотраен дожд. В сабота времето ќе биде сончево и значително потопло, а од недела кон крајот на денот и во наредните денови повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално се очекуваат и поинтензивни процеси. 
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија денеска беше сончево со умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Услови за дожд имаше во крајните североисточни делови. УВ индексот изнесуваше 7. Утринската температура се движеше од 11 до 20 степени, а дневната температура од 22 до 30 степени. Во Скопје слично, сончево со умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер. Утринската температура достигна до 11, а дневната температура до 27 степени. Во наредните денови во поголемиот дел од земјава ќе преовладува стабилно и суво време, до петок ќе биде ветровито со засилен северен ветер. Локално се уште ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. В сабота времето ќе биде сончево и значително потопло, а од недела попладне и во наредните денови повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално се очекуваат и поинтензивни процеси.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во наредните денови во поголемиот дел од земјава ќе преовладува стабилно и суво време, до петок ќе биде ветровито со засилен северен ветер. Локално се уште ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. В сабота времето ќе биде сончево и значително потопло, а од недела попладне и во наредните денови повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.
| | веќе видена | слични
11 копии

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови, додека во крајните североисточни делови е можен краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20 степени, а дневната од 22 до 30 степени. УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од 11 до 27 степени. Во наредните денови во поголемиот дел од земјава ќе преовладува стабилно и суво време, до петок ќе биде ветровито со засилен северен ветер. Локално се уште ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. В сабота времето ќе биде сончево и значително потопло, а од недела попладне и во наредните денови повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално се очекуваат и поинтензивни процеси.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Очекуваме своите ставови пратениците да ги кажат во собранието, а ако имаат забелешки да поднесат амандмани. Градењето на дво-третинско мнозинство ќе биде во ...
сите 157 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 98 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 107 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе гони вистински криминал, туку ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топло, температури до 36 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: