Утрово најстудено во Берово а каде беше најтопло

4 копии
4 копии

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Овој викенд не очекува сончево и топло време и сабота и недела кои ќе бидат погодени за прошетка и уживање. Според прогнозата на Accuweather, температурите во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Бојко Борисов го советува премиерот Зоран Заев да не поднесува оставка ако сега не биде донесена одлука за почеток на преговорите со ЕУ, ...
сите 1500 | | | веќе видена

Турските воени сили ги обновиле нападите врз градот Рас ал Аин, во североисточниот дел на Сирија, и покрај претходно постигнатиот договор со САД за привремен ...
сите 726 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Италија Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер предупреди дека ситуацијата ќе стане „исклучително комплицирана“ доколку Парламентот на Велика Британија ...
сите 336 | | | веќе видена

Македонската селекција во неделата на ЕХФ ќе одигра четири меча (по еден на гости и на неутрален терен и два дома), а противниците во групната фаза на ЕП 2020, ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утрово најстудено во Берово а каде беше најтопло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: