Сончево со мала до умерена локална облачност, температура од шест до 16 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на овој период сме сведоци на зачестени и нагли промени на температурите на воздухот, нова драстична промена на истите ќе имаме веќе од утре па за ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – Под влијание на нов и релативно влажен бран ќе има повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините од снег. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на следните денови територијата на Македонија ќе подпадне под влијание на значително потопла воздушна маса од југ која ќе услови значителен пораст на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии
2 копии

Утре под влијание на нов влажен бран ќе има повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините од снег. Позастапени врнежите ќе бидат во ...
| | веќе видена | слични

Метеоролозите веќе од утре најавуваат нови врнежи од дожд и снег на планините. Потоа следува период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 252 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Оставки од претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, собранискиот спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево со мала до умерена локална облачност, температура од шест до 16 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: