Солскјер пронајде интересна симболика откако Јунајтед ја доби Барселона за противник во четвртфиналето


Оле Гунар Солскјер оваа вечер не можеше да ги избегне прашањата за двата дуели во Лигата на шампионите кои ќе го очекуваат Манчестер Јунајтед во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пол Погба во моментов игра незаменлива улога во составот на Оле Гунар Солскјер во походот кон што подобар крај на сезоната за Манчестер Јунајтед. Францускиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вејн Руни во ексклузивното интервју кое го направи за „Токспорт“ даде навистина интересни изјави поврзани за актуелните случувања во фудбалот и за незаборавни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Привремениот менаџер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер во интервју за норвешкиот медиум „НРК“ се осврна на љубовта кон својот клуб. Норвежанецот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оле Гунар Солскјер кон крајот на минатата година од Жозе Мурињо го превзема кормилото на Манчестер Јунајтед, клуб каде што како играч помина 11 години. ...
| | веќе видена | слични

Оле Гунар Солскјер направи целосен пресврт во игрите на Манчестер Јунајтед и експресно стана миленик на фановите, но тој самиот бил изненаден што воопшто добил ...
| | веќе видена | слични

Шведскиот ветеран, Златан Ибрахимовиќ во своето интервју за британски „Мирор“ во свој стил проговори на неколку различни теми меѓу кои и за своето искуство во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ денеска ќе расправаат за потенцијалното започнување на преговори со Северна Македонија и Албанија. ...
сите 740 | | | веќе видена

Се додека на јавна функција се политичари кои што се сопственици, или влијателни акционери на компании, има можност за корупција и влијание на економските ...
сите 218 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 356 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Солскјер пронајде интересна симболика откако Јунајтед ја доби Барселона за противник во четвртфиналето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: