Солскјер по поразот од Кардиф: Се посрамотивте, ќе продадам пола од вас!


Оле Гунар Солскјер можеби уште го има „бебешкото лице“, но покажал дека може да биде и „диктатор“ по бурната реакција по домашниот пораз од 0:2 од веќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Начинот на којшто Манчестер јунајтед ја финишираше сезоната во Премиер лигата толку многу го налути менаџерот Оле Гунар Солскјер, што тој по поразот од 0-2 од ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот стратег на чело на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер бил видно разочаран по последниот натпревар против Кардиф кој „ѓаволите“ го загубија пред ...
| | веќе видена | слични

Оле Гунар Солскјер ќе мора да смета на Антони Марсијал и следната сезона, Французинот ќе остане на Олд Трафорд бидејќи бил омилен играч на газдата Џоел ...
| | веќе видена | слични

Антони Марсијал е еден од ретките фудбалери на Манчестер јунајтед кој е „сигурен“ на „Олд Трафорд“, само бидејќи е миленик на сопственикот Џоел Глејзер, јавува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 217 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 228 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Солскјер по поразот од Кардиф: Се посрамотивте, ќе продадам пола од вас!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: