Kонцерт на пијано на Благица Арсова


2 копии

Концертот е насловен „Од класика до вариете“, а двајцата повеќенаградувани уметници ќе изведат комплексни и атрактивни дела од Пјацола, Брамс, Скарлати, Григ.. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонскиот виртуоз на хармоника Александар Коловски, заедно со Ана Кришталева од Русија – хармоника, вечер ќе одржи концерт во Македонската филхармонија. ...
| | веќе видена | слични

 Кога уште од својата најмала возраст ќе бидеш изложен на класична музика и истовремено растеш во семејство на музичари, тогаш големи се шансите и твојот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 219 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 163 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 196 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 271 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 138 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 471 | | | веќе видена

Евро-Атлантскиот Совет на Македонија на својата интернет страница објави интерактивна мапа преку која може да се следи кои земји членки на НАТО го ратификуваа ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kонцерт на пијано на Благица Арсова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: