Општините да не бараат повеќе пари од Владата

Кога македонската држава уставотворно се испили – дента кога се дочекуваше новата 1947 година – како „народна држава со републикански облик“ (како што пишуваше ...
| | веќе видена | слични

Повисока стапка на данок на имот ќе ја подобри состојбата во општините. Министерот за финансии Тевдовски смета дека градоначалниците имаат механизам како да си ...
| | веќе видена | слични
7 копии
12 копии

Тевдовски вели дека тековното помагање на општините со пари од државниот буџет рече дека локалните самоуправиле добро реагирале и се надминуваат состојбите. ...
| | веќе видена | слични

Турканици, чекање, нервози, секој вторник и петок во двете бараки на градот Скопје, пред даночното одделение и секторот за финансии. Граѓаните се на мака и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јутјуб каналот „FBE“ кој има над 19 милиони следбеници објави видео во кое Американци го даваат своето мислење за песните од Евровизија. Еден од коментаторите ...
сите 322 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 218 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа Шентоп при што двајцата размениле ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општините да не бараат повеќе пари од Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: