Сочен и мек: Печен компир од рерна


Кога печеме мафини многу е важно да не се извадат ни пребрзо ни подоцна од потребното, за дабидат совршено испечени. Се следи рецептот до крај и се проверува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 315 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 15 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 324 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сочен и мек: Печен компир од рерна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: