Собраниска расправа за реконструкција на Владата


2 копии
12 копии

Премиерот Зоран Заев на денешната 103. седница на Собранието, на која се расправа по реконструкцијата на Владата, го повлече предлогот во исто време да биде и ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница, презентирајќи го дневниот ред, претседателот на Собранието Талат Џафери ја стави и точката за разрешување на министерот за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев од собраниската говорница рече дека го повлекува предлогот да биде и министер за финансии иако Уставот и Законот за Влада го дозволуваат ...
| | веќе видена | слични

Заев појасни дека согласно овлатувастувањата со Законот за Влада, ќе раководи со Министерството за финансии, се до изборот на нов министер. Образложувајќи го ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија преку допис до претседателот на Собранието, Талат Џафери, регира дека премиерот Зоран Заев не може истовремено да биде и министер за ...
| | веќе видена | слични

Садула Дураки денес ја поднесе својата оставка од министерската позиција во Министерството за животна средина, откако беше предложен во рамки на владината ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 156 | | | веќе видена

Светската виолинистка Ванеса Меј, која го отвори Охридско лето, упати видео порака за хуманост и против насилство врз животните. – Навистина ме растажува кога ...
сите 108 | | | веќе видена

Одлична салата, како прилог за пилешко на скара или риба на жар. 7-8 мали краставички свежо сечкан копар свежо сечкано нане 1 главица кромид, ситно сечкан 200 ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собраниска расправа за реконструкција на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: