Земјоделство, средба меѓу министрите на Македонија и на Албанија

3 копии

Македонска собраниска делегација на 13 април во Белград ќе учествува на семинар на тема „Инструмент за пред-пристапна помош во руралниот развој: Научени лекции ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со измена на риболовната основа за Охридското езеро со која се одредува количината на излов на охридската пастрмка и белвица ,ќе се зачувува ендемскиот вид ...
| | веќе видена | слични

Повеќето рурални општини се соочуваат со слични проблеми. Лоша инфраструктура, несоодветна канализација, проблеми со водоснабдување, висока невработеност... ...
| | веќе видена | слични

Измена на риболовната основа за Охридското Езеро со цел заштита на охридската пастрмка и белвица, најави Љупчо Николовски, министерот за земјоделие шумарство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Градоначалникот Јован Стојаноски, имаше средба со министрите за земјоделство на Република Македонија, Љупчо Николовски и на Република Албанија, Нико Пелоши. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 181 | | | веќе видена

Дипломатските тензии меѓу Турција и Австралија, иницирани од коментарот на турскиот претседател на нападот на Нов Зеланд се смируваат откако Анкара соопшти ...
сите 201 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 190 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 218 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ...
сите 164 | | | веќе видена

Работната група на опозицијата денеска треба до владината работна група да ги поднесе своите амандмани на Предлог законот за јавно обвинителство со кој се ...
сите 176 | | | веќе видена

„Интеграциите и прогресот се нераскинливо поврзани процеси.Не може да постои Македонија напредна, богата и просперитетна ако небиде интегрирана.Затоа клучната ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделство, средба меѓу министрите на Македонија и на Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: