Заев му понудил на Мицкоски 3 министри во Владата за да повика на гласање за референдумот


Заев му понудил на Мицкоски широка владина коалиција и амнестија на случаите поврзани со СЈО во замена за поддршката на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот и Договорот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во координација со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, собраниската седница за распишување референдум нема да се закаже утре, туку в понеделник, потврдуваат за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Референдумот ќе биде распишан, понеделник на 30 септември.Порано беше објавено дека референдумот ќе се распише деновиве, но поради обврскте на парламентарното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Деновиве од страна на политички партии, експерти и медиуми, се отвораат дилеми околу можното референдумско прашање сврзано со имплементација на договорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема поместувања во позициите на власта и опозицијата околу распишувањето на референдумот. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ се уште стои на ставот од лидерската средба ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска изјави дека во однос на референдумското прашање и карактерот на референдумот во моментов нема никакво ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Граѓаните се во очекување на одлуката за распишување референдум за името. Парламентарните партии се уште водат разговори да се постигне договор, особено откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 156 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев му понудил на Мицкоски 3 министри во Владата за да повика на гласање за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: