„Предавници“ ечи пред Собрание додека пратениците расправаат за измените на Уставот


8 копии

Извикувајќи предавници околу стотина граѓани протестираат против уставните измени додека во Собранието на Република Македонија започна 75-та седница. Од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

По почетокот на седницата за уставните промени, пред Собранието на Република Македонија останаа едвај стотина граѓани кои протестираат против промена на името. ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат протестите пред Собранието на Македонија. Револтираните граѓани велат дека се продава македонскиот идентитет, па затоа го повикаа Претседателот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на „Единствена Македонија“ и еден од говорниците на протестите пред Собранието, Јанко Бачев изјави дека и да се изгласаат уставните измени, уште нема ...
| | веќе видена | слични

Извикувајќи „предавници“, граѓаните пред Собранието во моментов протестираат против уставните измени додека во парламентот на Република Македонија се одвива ...
| | веќе видена | слични

На вториот ден протести на граѓанските здруженија „Тврдокорни“ и „Македонија блокира“ против уставните промени се приклучи и лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични

И Денеска имаше протест пред Собранието во организација на движењето Македонија Блокира. Дел од учесниците на собирот порачаа дека уставните измени и промената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерна облачност. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на магла. Утринската ...
сите 402 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Предавници“ ечи пред Собрание додека пратениците расправаат за измените на Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: