Дваесет години Народен правобранител во Македонија: До институцијата се обратиле над 123 000 граѓани


Дискусија во Собранието по повод дваесетгодишното постоење на институцијата Народен правобранител во земјава. Одбележувањето се совпаѓа со десеттиот состанок ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Човековите права и слободи се принципи и стандарди врз кои се гради сегашноста, а јас мислам и иднината на човековата цивилизација. Токму затоа, во секое ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Собранието продолжува меѓународната конференција со која се одбележува дваесетгодишното постоење на институцијата Народен правобранител во Земјава. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Институцијата Народен правобранител денеска одбележува 20 години од почнувањето со работа. Воспоставена е со Уставот во Република Македонија во 1991 година, но ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На свеченоста се обратија претседателот на Собранието Талат Џафери, премиерот Зоран Заев, народниот правобранител Иџет Мемети, претседателката на Асоцијацијата ...
| | веќе видена | слични

Горд сум што веќе 14 години ја предводам институцијата Народен правобранител и останав доследен на мојата мисија-заштитник на човековите права и слободи, ...
| | веќе видена | слични

„Со реформите придонесуваме за ефикасност и достоинственост на институцијата Народен правобранител. Затоа, апелирам за максимална соработка со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За прв пат во историјата на конгресите на ЕНП во Хелсинки се покануваат и членови на политичка партија кои се исклучени од неа. Зошто дел од раководството се ...
сите 121 | | | веќе видена

Само Заев и власта се виновни за заминувањето на Груевски од државата, и тие со тоа само ја покажаа неспособноста, велат во најновото соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 140 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 116 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 71 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 136 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дваесет години Народен правобранител во Македонија: До институцијата се обратиле над 123 000 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: