Собранието ја изгласа Декларацијата за членство во НАТО


2 копии

Македонија ги стартува пристапните преговори за полноправно членство во НАТО. Од денеска тимови на Алијансата ќе работат со сите државни институции надлежни за ...
| | веќе видена | слични

Следните месеци ќе бидат многу важни за Македонија. Ова го најави директорот за европски и глобални партнерства на НАТО, Џејмс МекКи. Делегацијата која тој ја ...
| | веќе видена | слични

Македонија официјалнo ги почна пристапните преговори за полноправно членство во НАТО алијансата. Додека макеодснкото знаме се крене пред седиштето на сојузот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
12 копии
6 копии

Процесот на преговорите по добивањето на поканата во Брисел е дополнителна мотивација за институциите, за сите во јавната администрација и за граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 211 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 254 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Гостин во Отворено Студио 1 беше Питер Ниделмулер, член на Европскиот парламент, со кого домаќинот на денот Борјан Јовановски разговараше за случајот „Бегство ...
сите 398 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието ја изгласа Декларацијата за членство во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: