Наместо за буџетот, пратениците ќе гласаат за јавен обвинител


4 копии

Седницата за буџетот за следната година и двете други собраниски седници што беа закажани за денеска, се одложени поради активности на дел од претставниците на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот од редовите на СДСМ, Томислав Тутев, на првиот ден од петте дена расправа за предлог-буџетот за 2018 година ги повика пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Новиот министер за финансии, Драган Тевдовски, на собраниската говорница објасни дека Македонија ќе мора да се задолжи во странство поради враќање стари ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлог-буџетот на Република Македонија за 2018 година е најдобра рефлексија на ангажманот на новата Влада за постигнување на клучните цели и приоритети на ...
| | веќе видена | слични

Повисок економски раст, зголемено продуктивното вработување, повисок животен стандард, повисоко ниво на социјална правда и интензивирање на ЕУ и НАТО ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Република Македонија во рамки на 26. седница попладнево ја заврши расправата по дополнетиот Предлог-буџет за 2018 година, по кој ќе се гласа ...
| | веќе видена | слични

Според Тевдовски буџетот за 2018 година предвидува повисоки плати во армијата, здравството, образованието и детската грижа, за приближување до НАТО  ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 225 | | | веќе видена

Односите со Србија се „најдобри и најстабилни од независноста на Црна Гора, а соработката е интензивна“, изјави шефот на црногорскатра дипломатијата Срѓан ...
сите 245 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 225 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наместо за буџетот, пратениците ќе гласаат за јавен обвинител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: