Собранието - арена за политички игри без граници


2 копии

Отстранување на пратеници со обезбедување, закажување седници и до 3 часот наутро, исклучување на микрофони, а во еден момент претседателот на Собранието дури ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Со 92 гласа за, Собранието ја донесе завршната оценка за буџетот за 2016 година откако пратениците од ВМРО ДПМНЕ неочекувано се откажаа од збор. Пратениците на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од СДСМ, Томислав Тунтев во изјава за медиумите кажа дека единствената цел на пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ е одложување на точките од ...
| | веќе видена | слични

Со 58 гласа „за”, Собранието донесе одлука за именување на Цветанка Иванова за собраниски Генерален секретар. Претходно, по маратонската целодневна расправа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вулканот Попокатепетл од синоќа почна да исфрла пепел и пареа, која формира столб од чад во висина до два километри. Вулканот Попокатепетл од синоќа почна да ...
сите 251 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 260 | | | веќе видена

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието - арена за политички игри без граници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: