Собрание: Шест дена расправа за разрешување на Зврлевски, ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за Алаѓозовски


Пред речи си празна сала продолжи дебатата за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во своите реплики бараа седницата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клима уредите во македонскиот законодавен дом очигледно ова лето нема да бидат доволни за да ја разладат вжештената атмосфера меѓу македонските пратеници. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за министерот за животна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска ќе поднесат интерпелација за министерот за животна средина и просторно планирање Садула ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
повеќе

Останато

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски денеска ќе бидат изведени пред Судот во Солун, поради ...
сите 171 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски вчера попладне во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите ...
сите 205 | | | веќе видена

Победуваме за модерно и напредно Скопје, за Скопје каде има соживот и почитување, за солидарно Скопје. За Скопје кое се развива и Скопје кои нуди можости за ...
сите 68 | | | веќе видена

Три лица се повредени, а едно е приведено во тепачката која настанала вчеравечер на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ во близина на Битпазар. Повеќе лица го ...
сите 50 | | | веќе видена

Болните и изнемоштени лица во вториот круг на локалните избори за избор на градоначалник на општина Штип ќе гласаат на 28 ми октомври, информира денеска Весна ...
сите 301 | | | веќе видена

Месечината во Шкорпија прави нешто, така што еден рационален знак во Зодијакот ќе биде емотивен и сентиментален, и еве какви изненадувања му подготвува во ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собрание: Шест дена расправа за разрешување на Зврлевски, ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за Алаѓозовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: