Собрание: Донесени се новите закони од сферата на безбедноста


5 копии

Со 91 глас „за“ и без воздржани и „против“ пратениците го изгласаа законот за агенција за национална безбедност. За законот, со кој практично се става клуч на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По неколку месечното усогласување помеѓу власта и опозицијата, безбедносните закони со вградени забелешки од пратениците се изгласаа со двотретинско ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратениците на денешната седница со двотретинско мнозинство ги изгласаа реформските закони од сферата на безбедноста кои се значајни за земјава на патот кон ...
| | веќе видена | слични

Новиот Закон за Агенцијата за национална безбедност што треба да ја замени досегашната УБК денеска беше усвоен во Собранието со 91 глас. Амандаманите кои ги ...
| | веќе видена | слични

Реформите во областа на безбедноста и разузнувањето се еден од клучните приоритети на Република Македонија за наше членство во Европската Унија и НАТО, од една ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на денешната собраниска седница истакна дека ВМРО-ДПМНЕ како најголема политичка партија во ...
| | веќе видена | слични

За двата закони кои што се предложени, законот за трансформација на УБК во нова Агенција за национална безбедност и законот за координација на безбедносно- ...
| | веќе видена | слични

На местото на  досегашната Управа за безбедност и контраразузнавање ја ќе се формира  агенција за национална безбедност која нема да биде во составот на МВР. И ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал ...
сите 310 | | | веќе видена

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собрание: Донесени се новите закони од сферата на безбедноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: