Нов ризик од нов пад на цените на нафтата под 40 долари за барел


5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Тајм“ изјави дека би размислил за употреба на воена сила против Иран, за да го спречи да се снабди со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Пентагон објавија нови фотографии за кои тврдат дека ја докажуваат иранската одговорност за нападот на јапонскиот танкер во Оманскиот залив. Американците ...
| | веќе видена | слични

Никој не сака да дојде до војна, ниту САД ниту пак Иран. Но сепак, воена ескалацијата се чини е речиси незапирлива, смета Удо Бауер. Реномираните израелски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јапонија нема да испрати воени сили во Оманскиот Залив по нападот минатата недела врз двата танкери таму, рече јапонскиот министер за одбрана, Такеши Ивеа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 267 | | | веќе видена

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов ризик од нов пад на цените на нафтата под 40 долари за барел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: