Леброн: Не го користев Ол-стар драфтот за да врбувам играчи


Дуелот меѓу Портланд Трејл Блејзерс и Голден Стејт Вориорс заврши со победа на домаќините, но и со исклучување на стратегот на „воините“ Стив Кер. Кер полуде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

На Лос Анџелес Лејкерс не му оди и во оваа сезона и покрај тоа што го ангажираше најдобриот играч во лигата и на светот Леброн Џејмс. Славниот состав од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Мемфис, 13. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Екипата на Лос Анџелес лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс направи уште еден чекор наназад во битката за плејофот во НБА, односно загуби на гостувањето кај еден од најлошите состави во ...
| | веќе видена | слични

Голден Стејт Вориорси вчера на свој паркет беа подобри од Јута со резултат 115:108 и така ја продолжија серијата на добри настапи. Вориорсите добро го отворија ...
| | веќе видена | слични

Атланта хоукс ја одигра можеби и најдобрата партија кошарка сезонава во НБА, го победија Лос Анџелес лејкерс со 117:113, а навивачите на домашниот тим стасаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

На денешниот состанок на неговиот кабинет во Белата куќа, Трамп рече дека се чини дека се придржува до договорената петдневна пауза во турската офанзива против ...
сите 643 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 240 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 390 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Леброн: Не го користев Ол-стар драфтот за да врбувам играчи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: