Топлес влегоа во студиото и протестираа против ФИФА


Членовитее на FEMEN пак имаа акција за да го привлечат вниманието залоши работи во ФИФА.Долго време ги немаше, а сега тие се појавија на германската телевизија ЗДФ во текот на една емисија. Две членки на феминистичката организација FEMEN прекинаа ТВ шоу во знак на протест против ФИФА, тоа го направија во топлес, но облините на овие девојки не се потенцираа поради насликаните тела.Тие станаа познати кога исто така протестираа за време на Европското првенство во Украина и Полска. Тогаш се бореа против трговијата со млади девојки во источна Европа, а сега сакаат укажат на тешките услови за работа во Бразил и Катар, каде се подготвуваат на светските првенства во фудбал.
| | веќе видена | слични
2 копии

Две феминистки од познатата организација „FEMEN“ го изразија својот протест против ФИФА на среде емисија на германската телевизија „ZDF“ и тоа на себе својствен и препознатлив начин. „FEMEN“ почна активно со анти-фудбалска кампања пред почетокот на Европксото првенство 2012 година во Украина (каде е и основано здружението) и Полска. Сега птотестираат против катастрофалните услови за работа и кршењето на човекови права во Катар, кој ќе биде домаќин на Мундијалот во 2022 година. FEMEN gtv by tttpk
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 419 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 643 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Тетово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топлес влегоа во студиото и протестираа против ФИФА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: