„Брзи и бесни 9“ најверојатно ќе се снима без Карпата

4 копии

Славниот актер Двејн Џонсон, попознат како „Карпата“, изјави дека не знае дали ќе се врати во деветтиот филм од серијалот „Брзи и бесни“. Проблемите започнале уште на снимањето на „Брзи и бесни 8“ во 2016. година, кога се појавиле искри на нетрпеливост меѓу „Карпата“ и Вин Дизел, кој го глуми главниот лик во сите филмови. – Вин и јас разговаравме неколкупати, и во четири очи. Јас сфатив дека имаме суштински разлики во нашиот пристап кон филмската работа и соработката. Ми требаше време за да го разберам тоа, но сега ми е јасно, и драго ми е поради тоа. Без обѕир дали ќе работиме повторно заедно или не - рече „Карпата“. Џонсон нагласува дека тука нема лутење, и дека му посакува се најдобро на својот колега, но дека не е сосема сигурен дали ќе ја повтори својата улога во идните продолженија на филмскиот серијал. Наместо тоа, кон крајот на минатата година, „Карпата“ и Џејсон Статам најавија нивна спин-оф верзија на автомобилската сага.
| | веќе видена | слични

Податокот дека во еден отпад неодамна биле смачкани на преса 30 возила мерцедес што биле користени во снимањето на филмот „брзи и бесни 7“ многумина ги расплакало. Но, вистинската бројка на уништени возила е повеќе од 230 со цел да бидат снимени до перфекција сите сцени на овој акционен филм каде актери се Вин Дизел, Џејсон Статам и покојниот Пол Вокер. Покрај модели на мерцедес, при снимањето биле користени и возила од брендовите мицубиши и форд. Сепак продуцентите решиле сите тие да бидат уништени, за да се избегне можноста некој подоцна да биде повреден во тие возила, што специјално се користеле за акционите сцени. При снимањето на филмот не се штедело за да се има што веродостојност при реализација на сценариото, па во бркотницата во Колоради бил еуништени повеќе од 40 различни возила, од брзо автомобили до автобуси.
| | веќе видена | слични

Во скопските кина наскоро публиката ќе се потсети на бркотниците со полициските автомобили и белото такси по француските улици од филмот “Такси” преку уште едно продолжение, сега веќе петто по ред. Во најновиот “Такси 5” во режија на Франк Гастамбиде приказната се плете околу полицаецот кој што е префрлен во полициската станица во Марсеј, и кој има задача да фати банда Италијанци кои возат моќни автомобили “ферари” заедно со постарата внука на Даниел, возачот на легендарното бело такси. За љубителите на филмови со бркотници на бесни и брзи автомобили, полициски акции и комични ситуации ова е вистински избор. Улогите во оваа француска акција од 2018 година ги толкуваат Салваторе Еспосито, Сабрина Озани, како и режисерот Гастамбиде.
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Демократска партија на Турците преку соопштение изрази загриженост за случувањата во Исламската верска заедница.„Крајно сме загрижени поради последните ...
сите 352 | | | веќе видена

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Утре ќе ...
сите 329 | | | веќе видена

На средби со граѓани и митинзи кандидатите за претседатели ги продолжија изборните кампањи пред нивните партиски поддржувачи. Фокусот на обраќањето пендаровски ...
сите 123 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена

Многу мачнини, многу заматена и нечиста атмосфера и лошење тоа го донесе силното југозападно воздушно струење во државава и токму ова слободно може да се каже ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Брзи и бесни 9“ најверојатно ќе се снима без Карпата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: