Ќе се снима биографска ТВ-серија за Одри Хепберн

7 копии

Италијанската филмска компанија Вајлдсајд најави драмска биографска серија за холивудската актерка Одри Хепберн. Снимањето ќе почне во 2020 година, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се снима биографска ТВ-серија за Одри Хепберн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: