Снежната покривка добредојдена за есенските посеви


Останато

Иако токму пратениците на СДСМ најавија дека нема да одат на одмор додека не биде сменет Марко Зврлевски, а претседателот на Собранието Џафери го потврди ...
сите 551 | | | веќе видена

Јужнокорејскиот претседател Мун Џе-ин изјави дека ја разгледува можноста да испрати специјален пратеник за преговори во Северна Кореја, доколку Пјонгјанг ги ...
сите 511 | | | веќе видена

Шумските пожари во Португалија, од почетокот на годинава досега, опустошиле 141.000 хектари вегетација, што е трипати повеќе од просекот во последната ...
сите 620 | | | веќе видена

Неделните пратенички прашања ќе ја зголемат транспарентноста на власта и ќе им дадат можност на пратениците, а со тоа и на граѓаните да контролираат што и како ...
сите 137 | | | веќе видена

Владата во Атина објави мерки за надминување на загубите од катастрофалните пожари во земјата, јавија грчки медиуми.Мерките, усвоени на седница на Владата, ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снежната покривка добредојдена за есенските посеви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: