Снегот поволен за житните култури

4 копии

Земјоделските производители од Тиквешијата стравуваат дека ниските температури ќе направат штети врз земјоделските култури. Веќе неколку дена температурата се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Екстремно ниските температури што го зафатија пијанечко-малешевскиот регион може штетно да се одразат на овошните насади, сметаат агрономите. Според Неџбедин ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Досегашните минимални температури забележани во државата нема да предизвикаат штети врз земјоделските култури, а моменталните ниски температури не се ...
| | веќе видена | слични

 Според Неџбедин Мемедов, од Агенцијата за поддршка и развој на земјоделството во Делчево, штетата врз овошките ќе биде помала доколку температурите се движат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 249 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета денеска испрати честитка до претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, по повод донесувањето на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ќе ве освои при првиот залак. Состојки: 200гр. бело чоколадо 200гр. млечно чоколадо 400гр. кисела павлака (20% млечна маст) 2дл. слатка павлака 10гр. желатин ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снегот поволен за житните култури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: