Денеска почнува летото, какво време ќе имаме?


14 копии
17 копии
6 копии

Во текот на оваа ноќ под влијание на моќната Силвија насекаде ќе има врнежи од дожд кој на повеќе места ќе бидат поинтензивни особено во јужната половина на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 28. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд проследени со ретки грмежи, пообилни во јужните и југоисточните делови, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

До крајот на денешниот ден (четврток) под влијание на моќниот циклон Силвија, времето останува облачно, невообичаено свежо за овој летен период од годината и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на денешниот ден (среда) ќе продолжи облачното време со повремени врнежи од дожд и со значително пониски температури кој ќе бидат значително под ...
| | веќе видена | слични
3 копии

До четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе предизвика претежно облачно и посвежо време со врнежи од дожд и ретки грмежи. Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 74 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 155 | | | веќе видена

Претставничката на Македонија на годинешниот евросонг Тамара Тодевска, која настапи со песната „Proud“ по враќањето нашата земја го даде и првото интервју за ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска почнува летото, какво време ќе имаме?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: