Животна приказна како бајка: Александра Пријовиќ од беда и сиромаштија, заврши славно и богато!

3 копии

Убава, талентирана, но сиромашна... вака некогаш српските медиуми ја опишуваа пејачката Александра Пријовиќ. Денес, таа е една од најпознатите српски пејачки ...
| | веќе видена | слични

Лепа Брена го доби на суд спорот кој беше покренат поради неподмирени долгови кон пејачката после концертот одржан во Хрватска во 2009 година. Госпоѓата Тања ...
| | веќе видена | слични

Идната снаа на Брена инспирација за својата својата венчаница најде во Венчаницата на Миранда Кер која ја потпишува модната куќа „Диор“. Брена пред 27 години ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пејачката Александра Пријовиќ деновиве ја ангажираше стилистката Ана Антиќ, ќерка на фудбалерскиот селектор Радомир Антиќ, која стилизира и советува ѕвезди ...
| | веќе видена | слични

Ана Антиќ е модна стилистка која се грижи за изгледот на Андријана Лима како и актерката Сијен Милер. Идната снаа на Лепа Брена, познатата грандовка Александра ...
| | веќе видена | слични

Идната снаа на Лепа Брена и позната пејачка Александра Пријовиќ во Мадрид овие денови ја запозна модната стилистка Ана Антиќ која е ќерка на фудбалерот Радомир ...
| | веќе видена | слични

Александра Пријовиќ во Мадрид се запознала на Ана Антиќ, позната стилистка и моден консултант на светски ѕвезди како Адријана Лима и Сиена Милер. Александра во ...
| | веќе видена | слични

Јавноста неодамна ја запозна Моли, слаткиот мопс-кучето на Виктор Живоиновиќ и сега сите со нетрпение чекаат нови лудории од нив двајца. Сега се подготвени за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 314 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Животна приказна како бајка: Александра Пријовиќ од беда и сиромаштија, заврши славно и богато!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: