СМС порака која сите сакаме да ја добиеме

Цвеќе, подароци, романтични вечери… сето тоа е убаво, но една СМС порака е повредна од се’!“Бев возрасна личност кога ја запознав мојата сопруга, но таа сепак го сврти мојот свет наопаку. Почнав повторно да се однесувам како дете. Таа беше дел од секоја моја мисла. Не беше важно дали сме во иста просторија или не – таа секогаш беше со мене. Почнав да и’ пишувам лигава поезија, се’ и сешто“, напиша на својот блог докторот по психологија, писател, сопруг и татко Кели Фланаган.Знаете за кого се работи? Да ве потсетиме. Тој го напиша она убаво писмо до својата ќерка, кое неодамна го објавивме. Ако тоа ви се допадна, тогаш причитајте што напиша за љубовта.“Знам дека заљубеноста не трае вечно. Затоа решив тоа чувство да го издвојам и да го задржам, без оглед на годините кои се множат. Чувството за постојаност го немаме како децата. Видете го бебето – додека му ја покажувате големата црвена ѕвечка, тоа се смее и ја следи со погледот. Кога ѕвечката ќе ја тргнете, за бебето таа престанува да постои. Дури некаде во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 235 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е првата партија во Европа со почесен претседател – криминалец во бегство, Мицкоски да одговори за средбата со Груевски и посетите на Белград и ...
сите 240 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 92 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 295 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Намалувањето на загадувањето на воздухот од в година ќе биде стратешки приоритет на Владата. „На седницата што се одржа вчера беше разгледан и усвоен предлог ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СМС порака која сите сакаме да ја добиеме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: