СМС порака која сите сакаме да ја добиеме

Цвеќе, подароци, романтични вечери… сето тоа е убаво, но една СМС порака е повредна од се’!“Бев возрасна личност кога ја запознав мојата сопруга, но таа сепак го сврти мојот свет наопаку. Почнав повторно да се однесувам како дете. Таа беше дел од секоја моја мисла. Не беше важно дали сме во иста просторија или не – таа секогаш беше со мене. Почнав да и’ пишувам лигава поезија, се’ и сешто“, напиша на својот блог докторот по психологија, писател, сопруг и татко Кели Фланаган.Знаете за кого се работи? Да ве потсетиме. Тој го напиша она убаво писмо до својата ќерка, кое неодамна го објавивме. Ако тоа ви се допадна, тогаш причитајте што напиша за љубовта.“Знам дека заљубеноста не трае вечно. Затоа решив тоа чувство да го издвојам и да го задржам, без оглед на годините кои се множат. Чувството за постојаност го немаме како децата. Видете го бебето – додека му ја покажувате големата црвена ѕвечка, тоа се смее и ја следи со погледот. Кога ѕвечката ќе ја тргнете, за бебето таа престанува да постои. Дури некаде во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 337 | | | веќе видена

Босанскиот национален совет ги повика Бошњаците кои живеат во Македонија да гласаат „за“ на претстојниот референдум и со тоа да ги отстранат сите препреки за ...
сите 75 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СМС порака која сите сакаме да ја добиеме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: