(ФОТО) Откријте сами дали годините оставиле трага на првата „Мис на Македонија“ – Татјана Стојановска?


Првата Мис на Македонија од 1992. година ќе ја памтиме по многу нешта а од денешен аспект ќе ја почитуваме како најдобар и професионален презентер кој со ...
| | веќе видена | слични

Израсната e со бардот на македонското глумиште, дедо и Ацо Јовановски-Снагата, а ќерка на театарските херои од деведесетите , Шприцер и Цвета од „Грв или ...
| | веќе видена | слични

Тогашните вести ја опишувале како “шармантна млада жена, со скоро совршени пропорции, зелено-кафеави очи” Штефица Видачиќ беше избрана за Мис на Југославија во ...
| | веќе видена | слични

Тој е феномен откако се појави на македонската музичка сцена. Рапува од срце, раскажува без цензура, пцуе гласно и критикува без страв. Околу Марко Маринковиќ- ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Откријте сами дали годините оставиле трага на првата „Мис на Македонија“ – Татјана Стојановска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: