СМРТТА НА ТАТКО МИ НЕНАД МИ БЕШЕ ШОК НА 13 ГОДИНИ: Интервју со Јана Стојановска

Израсната e со бардот на македонското глумиште, дедо и Ацо Јовановски-Снагата, а ќерка на театарските херои од деведесетите , Шприцер и Цвета од „Грв или ...
| | веќе видена | слични

Една од теориите на промена зборува за тоа дека промената може единствено да се случи кога енергијата која е потребна да се вложи за да се остане непроменет е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СМРТТА НА ТАТКО МИ НЕНАД МИ БЕШЕ ШОК НА 13 ГОДИНИ: Интервју со Јана Стојановска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: